مهندسی مكانيك ماشين هاي كشاورزی
The Mechanics of Agricultural Machinery Engineering

 
تاريخ : یکشنبه ۳۱ شهریور۱۳۸۷
 

سورتینگ محصولات کشاورزی عبارت است از تفکیک محصول به دسته های معین بر اساس شکل، اندازه، وزن، رنگ و... . در واقع، سورتینگ یا جداسازی، عملیات درجه بندی انواع میوه ها و محصولات کشاورزی است برای یکنواخت سازی محصول به منظور آماده کردن آن برای مراحل بعدی فراوری از جمله بسته بندی.

امروزه طراحی و ساخت دستگاه های سورتینگ یا سورترهای الکترومکانیکی برای جداسازی میوه ها و محصولات کشاورزی بر اساس وزن، اندازه، شکل، رنگ و حتی، چگالی، سفتی، میزان آسیب دیدگی یا لکه دار بودن، طعم و ویژگی های داخلی با هدف کاهش زمان عملیات و هزینه کارگری، افزایش دقت جداسازی و راندمان کاری، بسیار مورد توجه مهندسان و سازندگان قرار گرفته است.

سورترهای الکترومکانیکی که تاکنون برای این منظور تجاری شده اند، در یکی از انواع تک منظوره یا چند منظوره (جداسازی بر اساس یک یا چند وِیژگی)، تک ردیفه یا چند ردیفه (با توجه به ظرفیت کاری موردنیاز)، منفرد یا ترکیبی (Sorter Processing) و ... در کارخانه های صنایع تبدیلی و بسته بندی، ترکیبی با  ماشین های برداشت محصولات کشاورزی، و ... موجود هستند. 

 

نمونه هایی از سورترهای ساخت شرکت Odenberg

ادامه مطلب...
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : یکشنبه ۳۱ شهریور۱۳۸۷

برداشت زیتون یکی از مراحل طاقت فرسا، پرهزینه و زمان بر در تولید زیتون است. برداشت نادرست زیتون، موجب بروز خسارات جبران ناپذیری به این محصول می شود و کم بار شدن درخت آن در سال های بعد را به دنبال خواهد داشت.

روش های برداشت زیتون بر اساس روش های کاشت، اندازه و شکل درخت و توپوگرافی باغ تعیین می گردد. معمولا از سه روش برای برداشت زیتون استفاده می شود:

 

1- برداشت دستی

2- برداشت ماشینی

3- تلفیقی از روش های دستی و ماشینی

 

برداشت دستی از معمول ترین روش های برداشت در دنیا است که بسیار وقت گیر و پرهزینه است. برداشت ماشینی به دو شکل ضربه زدن و لرزاندن درخت زیتون است و گاهی از تلفیق دو روش ماشینی و دستی برای برداشت زیتون استفاده می شود.

 

نمونه هایی از ماشین های برداشت زیتون عبارتند از:

 

1- شانه های نیوماتیکی دستی (Hand Held Pneumatic Combs) :

شانه های دندانه دار در سایزهای مختلف برای نفوذ به داخل شاخه های درخت زیتون طراحی و ساخته می شوند. به گونه ای که عمل شانه زنی با دندانه ها بدون آسیب رساندن به میوه ، عملیات برداشت را انجام می دهد. این شیوه برداشت برای درختان بزرگ یا درختان چند تنه بسیار مناسب است و راندمان برداشت آن معادل راندمان برداشت 4 یا 5 نفر کارگر است که به طور دستی زیتون را برداشت می کنند.

 
ادامه مطلب...
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : یکشنبه ۳۱ شهریور۱۳۸۷
بینایی ماشین شاخه ای از پردازش تصویر (Image Processing) و روشی است برای درک معنا و محتوای تصاویر برای استفاده در کاربردهای رباتیک. يكي از كاربردهاي مهم بينايي ماشين بازرسی محصولات خروجي كارخانه‌ها و کنترل کیفی آنهاست. پیشرفت تکنولوژی در پردازش تصویر، گسترۀ وسیعی از کاربردهای بینایی ماشین در کشاورزی گشوده و توسعۀ میکرو کامپیوترهای قدرتمند و نرم افزارهای ویژه سبب قابلیت کاربرد پردازش تصویر برای بازرسی میوه ها و محصولات کشاورزی به ویژه در زمینه کنترل کیفیت و دسته بندی آنها شده است. امروزه بسیاری از سیستم های سورتینگ محصولات کشاورزی، که به منظور جداسازی میوه ها یا محصولات با توجه به رنگ، شکل، اندازه، میزان آسیب دیدگی و لهیدگی، ترکیدگی، لکه دار بودن و ... بکار گرفته می شوند، از روش بینایی ماشین و قابلیت پردازش تصویر استفاده می کنند. در این سیستم ها، تصاویری از محصولاتی که بر روی سیستم نقاله ای در حال حرکت هستند به وسیلۀ یک دوربين CCD تهیه، به منظور پردازش به کامپیوتر منتقل و داده های مورد نیاز از آن استخراج می شود. سپس بر اساس اطلاعات بدست آمده، دستورهایی مبنی بر فعال سازی یا عدم فعال سازی یک بخش مکانیکی به منظور حذف محصول از مسیر اصلی یا اجازه عبور از مسیر، صادر می شود.

ادامه مطلب...
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : یکشنبه ۳۱ شهریور۱۳۸۷
با سلام
زمان حذف واضافه:
1387/7/2 و1387/7/3


ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : یکشنبه ۳۱ شهریور۱۳۸۷
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : شنبه ۳۰ شهریور۱۳۸۷

فصل اول

عمليات کشاورزي به چهار دسته خاک ورزي، کاشت، داشت، برداشت تقسيم مي شوند. زمين باير و ناصاف را قبل از خاک ورزي بايد پاک سازي و تسطيح نمود. منظور از پاک سازي، درآوردن کنده هاي درخت، جمع آوري سنگ و ريگ و از اين قبيل است. هدف تسطيح ، صاف نمودن مزرعه و درآوردن شيبي مناسب براي آبياري است. براي کشت ديم، نياز چنداني به تسطيح نيست مگر اينکه ناصافي هاي زمين بسيار ناصاف باشد. پس از برداشت محصول، عملياتي ممکن است روي محصول صورت گيرد. خشک کردن در مزرعه يا در محوطه ، بوجاري، درجه بندي و از اين قبيل، جزو اين کارهاست که عمليات پس از برداشت خوانده مي شوند.فصل اول
خاک ورزي اوليه

خاک کشاورزي چه در آن کشت شده يا نکاشته رها شده باشد، سفت مي شود. براي کاشت مجدد بنابراين بايد آن را فرو نمود طوري که آماده پذيرش بذر گردد. مجموعه عملياتي را که با آن خاک را مناسب کاشت بذر مي نمايند و به عبارت ديگر عمليات قبل از کاشت را خاک ورزي مي نامند. در خاک سفت شده، مجراها يا دالان هاي عمقي ريزي به وجود مي آيند که رطوبت درون آن از اين مسير به سطح خاک آمده و تبخير مي شود. براي جلوگيري از اين کار بايد چند سانتي متر اول سطح خاک خود شوند که اين راهها قطع شوند. در ايران که جزو مناطق نيمه خشک محسوب مي گردد، حفظ رطوبت خاک از اهميت به سزايي برخوردار است.ادامه مطلب...
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : شنبه ۳۰ شهریور۱۳۸۷

ماشين هاي برداشت

عمليات برداشت به مجموعه اعمالي اطلاق مي گردد که پس از عمليات داشت شروع شده و به خروج محصول از مزرعه خاتمه مي يابد. آنچه محصول خوانده مي شود، در گياهان مختلف متفاوت است. برگ و ساقه يونجه يک محصول است ولي ريشه چغندر قند نيز يک محصول مي باشد. ني شکرها و بلال هاي شيرين هر يک ، محصول به حساب مي آيد. غلاف و دانه هاي نخود، محتوي آن، خوشه هاي گندم و کاه، غده هاي زير زميني ، نيز محصول هستند. به همين سبب ماشين هاي متنوعي براي برداشت محصولات گوناگون و متناسب با نوع م حصول ساخته شده اند. مضافاً که گاهي براي برداشت يک محصول ممکن است از چندين ماشين بهره گرفته شود. يونجه، نمونه خوبي از اين نوع محصول مي باشد. ماشين هاي مختلف برداشت بعضي از محصولات ممکن است سر هم شده و دستگاهي بوجود آمده باشد که چندين عمل را همزمان انجام مي دهد. اين ماشين ها را کمباين مي نامند.
ادامه مطلب...
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : شنبه ۳۰ شهریور۱۳۸۷

ماشين هاي داشت

عمليات داشت يا تيمار گياه به مجموع عملياتي اتلاق مي گردد که پس از کاشت بذر تا فرارسيدن زمان برداشت محصول بايد معمول داشت. اين عمليات عبارتند از :
1) وجين
2) تنک کردن
3) سله شکني
4) کودپاشي
5) سمپاشي
6) آبياريادامه مطلب...
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : شنبه ۳۰ شهریور۱۳۸۷

فصل سوم
کاشت

تا اينجا مزرعه را آماده کشت گياه نموده ايم. چگونگي کاشت بذر :
1) بذرافشاني
2) خطي کاري
3) رديفکاري
4) تک دانه کاري
5) کپه کاري
ادامه مطلب...
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : شنبه ۳۰ شهریور۱۳۸۷

خاک ورزي ثانويه

خاک شخم شده داراي کلوخ هايي است که براي کار ماشين هاي بعدي يعني کارنده ايجاد اشکال مي نمايند. مضافاً بذري که در اين شرايط کاشته شود تماس کاملي با خاک نداشته و لذا جذب آب و مواد غذايي براي آن مشکل خواهد بود. ماشين هايي وجو دارند که کلوخ هاي حاصل از شخم را خرد نموده و سطح خاک را نيز کاملاً هموار مي نمايند. اين ماشين ها را که نسبت به ماشين هاي خاک ورزي اوليه سبک تر بوده و در عمق کمتري نيز کار مي کنند. پيام ماشين هاي خاک ورزي ثانويه نامگذاري کرده اند و عبارتند از :ادامه مطلب...
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : شنبه ۳۰ شهریور۱۳۸۷
دکتر صدقی: کلیه دانشکده های دانشگاه ارومیه به فیبر نوری مجهز شدند.
تهران - خبرگزاری ایسکانیوز: رئیس دانشگاه ارومیه با بیان این که در این دانشگاه شبکه اینترانت برقرار شده و کل سایت های آن با مجموعه اینترانت شهری متصل است ، گفت: خوشبختانه در حال حاضر کلیه دانشکده های دانشگاه ارومیه به فیبرنوری مجهز هستند.

دکتر حسن صدقی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز" ، افزود: توسعه آموزش تحصیلات تکمیلی تا سقف 30 درصد از میزان در نظر گرفته شده در برنامه چهارم یکی از مهم ترین برنامه های سال جاری این دانشگاه است.
وی اظهار داشت: در سال جاری ظرفیت پذریرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد به 555 نفر رسیده است که رشد 30 درصدی را نشان می دهد.
صدقی در خصوص میزان افزایش ظرفیت دانشجوی مقطع کارشناسی گفت: ظرفیت این مقصع معمولا ثالت نگاه داشته شده می شود ولی از طرف وزارت علوم ظرفیت اضافه به دانشگاه تعلق می گیرد.
وی اختصاص فضای مستقل به دانشگاه اقتصاد و هنر را از دیگر برنامه های این دانشگاه عنوان کرد و گفت: رویکرد فرهنگی دانشگاه نسبت به سال قبل تغییر کرده است چنانچه مبالغ قبل ملاحضه ای برای فعالیت تشکل های دانشجویی و فعالیت های فرهنگی دانشجویان اختصاص پیدا کرده است.


ارسال توسط امير هاشمی نژاد
شاعر:(خانم بیات - مهندسی اب دانشگاه تهران)

http://ghoghnuseeshgh.blogfa.com


رشته ی خویش را بکوش،تا اسان

اشکارا نکنی در جمع عنوان

 

بخصوص در نزد فک و فامیل

رشته ی خود را مگو ،به هر دلیل

 

چون که روزگار ناجور است

عده ای چشمشان شور است!!!

 

گر بخوانی گیاه ، بی قیل و قال

تو بخوانش پزشکی ، بی خیال

 

گر که هستی تو "ا بیاری "

اضافه کن برای ابروداری

 

اسم عمران که هست خوب و قشنگ

رشته ات را بزن هم اب و هم رنگ

 

<<و اما تراکتور سواران خوب وعزیز

به وقتش بنامید مکانیک تند و تیز>>

 

حالا ک شده هر کی به هرکی

دام را تو بخوان دامپزشکی

 

ولی شرمنده ی شما دلبران

ندارم نامی برای زارع و باغبان

 

ان چه گفتیم همه راست بود

کمی شوخی و یک کَمَک ماست بودارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : جمعه ۲۹ شهریور۱۳۸۷

کشاورزی مدرن، بی‌نیاز از شخم‌زدن زمین

شخم زدن زمين براى از بين بردن علف های هرز و بيرون كشيدن باقى‌مانده محصول از خاك، بخشى از كشاورزى سنتى است. پژوهشگرانى كه بر روى بازده زمين‌هاى كشاورزى تحقيق مى‌كنند، معتقدند زمين شخم نخورده، محصول بهترى مى‌دهد.

روش معمول برای سنجش بازدهى زمين كشاورزى، محصولى است كه با در نظر گرفتن ميزان آبيارى از هر هكتار زمين بدست مى‌آيد. در بسيارى از كشورهاى دنيا، از جمله كشورهاى منطقه خاورميانه، آب كمياب و گرانبهاست.

در منطقه‌اى در سى كيلومترى پايتخت سوريه، مركز تحقيقاتى‌اى قرار دارد به نام مركز ICARDA. در اين مركز بر روى زمينهاى كشاورزى مناطق خشك جغرافيايى تحقيق مى‌شود.

بهينه‌كردن نحوه آبيارى زمين هم، از پروژه‌هایى است كه در اين مركز روى آن كار مى‌شود. به عنوان مثال، تحقيق روى اين مسئله كه هر هكتار زمينى كه با گاوآهن زير و رو شده چقدر آب مى‌كشد. آن هم آبى كه تا عمق زيادى جذب نمى‌شود. فقط سطح رويين را گل مى‌كند و به سرعت هم بخار مى‌شود.

سوال اينجاست كه اگر زيروروكردن زمين سودى ندارد، چگونه مى‌شود بدون استفاده از گاوآهن و تراكتور كشاورزىكرد؟ يكى از پروژه‌هاى مركز تحقيقاتى ICARDA پژوهش روى روشى است به نام "بذرباشى مستقيم"

ادامه مطلب...
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : پنجشنبه ۲۸ شهریور۱۳۸۷

-با عرض سلام خدمت شما.

-- سلام علیکم.

- لطفا بیوگرافی خود را شرح دهید.

-- بسم ا... الرحمن الرحیم.

من متولد ارومیه هستم.دیپلم خود را از مدرسه ی شهید چمران،لیسانسم را از دانشگاه تربیت معلم تهران در رشته ی فیزیک و فوق لیسانیم را در سال 59 در دانشگاه تهران در رشته ی هسته ای گرفتم.از سال 59 تا 61 در ستاد انقلاب فرهنگی در تهران و جهاد دانشگاهی مرکز و از سال 61 تا 69 در دانشگاه ارومیه به عنوان مسئول بازگشایی دانشگاه ، مسئول جهاد دانشگاهی ، رییس دانشکده و معاون دانشگاه همکاری می کردم.در سال 73 دکترای خود را در رشته ی ابر رسانایی در استرالیا گرفتم.در سال 80 به عنوان مدیر کل ارضیابی دانشگاه کار خود را ادامه دادم .از سال 81 میئولیت بسیج اساتید دانشگاه را به عهده دارم. از سال 84 هم به لطف خدا مسئولیت سنگین تری به گردنم افتاده است و افتخار خدمت گزاری به کشور و دانشجویان را دارم.

- بودجه ی دانشگاه در مدیریت قبلی و مدیریت شما  چه فرقی کرده است؟

--در سال 84 بودجه ی دانشگاه چیزی در حدود 9/9 در سال 85 ، 8/13 و اکنون در سال 86 بودجه ی جاری ما 8/14 میلیارد است. اگر مقایسه کنید بودجه ی دانشگاه در عرض دو سال حدود 85% افزایش پیدا کرده است.در کل در حال حاضر با احتساب در آمدهای دوره های شبانه و نیمه حضوری ، امسال حدود 29 میلیارد تومان بودجه داریم که فضای بسیار مناسبی برای رشد کیفی و کمی دانشگاه به وجود آمده است ، به طوری که ما قصد داریم ظرف مدت دو سال تمام دانشکده ها را در نازلو جمع کنیم تا دانشگاه بتواند به طور متمرکز به فعالیت های پژوهشی و علمی بپردازد.
 


ادامه مطلب...
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 مدير کل امور دانشجويان دانشگاه اروميه گفت: در سال تحصيلي جديد خوابگاه هاي خودگردان سطح بندي مي شوند.
مهندس رسول اکبري در گفت وگو با ايسنا، گفت: در سال تحصيلي جديد خوابگاه هاي خودگردان رتبه بندي مي شوند و شهريه ها متناسب با امکانات و وضعيت بافت هاي خوابگاهي اعمال مي شود.
وي گفت: در سال گذشته تحصيلي 1357 دانشجوي دختر و 1921 دانشجوي پسر ساکن خوابگاه هاي خودگردان و استيجاري بودند که امسال حداقل 550 نفر به اين ميزان افزوده ميشود.
وي نبود فرهنگ خوابگاه سازي و ساخت ساختمان هاي بزرگ در شهر اروميه را از مشکلات موجود جهت تامين خوابگاه براي دانشجويان برشمرد و اضافه کرد: در حال حاضر فقط دو خوابگاه با ظرفيت يکصد نفر در شهر وجود دارد و ظرفيت مابقي خوابگاه ها کمتر است.
اکبري به انجام تغييرات در بخش تغذيه اشاره اظهار کرد: در سال تحصيلي جديد غذاهاي محلي به منوي غذايي دانشگاه افزوده مي شود.
به گفته وي، همچنين عملکرد کمي و کيفي شرکت هاي طرف قرارداد براي پخت غذا مديريت و از نظرات کارشناسان تغذيه نيز براي پخت عذا جهت تامين کالري مورد نياز دانشجويان استفاده مي شود.
مدير کل امور دانشجويان دانشگاه اروميه در ادامه از افزايش يک هزار نفري ظرفيت رستوران مرکزي و رستوران دانشکده علوم دانشگاه اروميه در سال تحصيلي جديد خبر داد و اضافه کرد: امسال براي جلو گيري از شلوغي و ازدحام در رستوران مرکزي طي ساعات توزيع غذا، طبقه دوم رستوران مرکزي به عنوان سلف اساتيد استفاده مي شود و درهر يک از سلف هاي خواهران و برادران اين رستوران غذا از طريق 2 باجه توزيع مي شود.
اکبري در ادمه برتعامل و همکاري با شوراي صنفي دانشگاه تاکيد و شوراي صنفي را بازويي توانمند براي مديريت امور دانشجويان و ارائه خدمات هرچه بهتر به دانشجويان عنوان نمود.


ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : پنجشنبه ۲۸ شهریور۱۳۸۷
ماشین چمن زن!!!!!


ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : پنجشنبه ۲۸ شهریور۱۳۸۷
با استفاده از این پست می تونید به راحتی نام لاتین ادوات کشاورزی رو یاد بگیرید.chemical_sprayer.jpg

Chemical sprayer at Johnson County Fair 2

chemical_sprayer_at_johnson_county_fair.JPG

Chemical sprayer at Johnson County Fair

chemical_sprayer_at_johnson_county_fair_2.JPG

Chemical sprayer

combine.jpg

Combine harvesting corn

combine_harvesting_corn.JPG

Combine

corn_head_for_combine.JPG

Corn head for combine

disc.JPG

Disc

farm_equipment.jpg

Farm equipment

farm_near_(schmidt).JPG

Farm in Linn County

farm_near_grimes.jpg

Farm near Grimes

farmer_mowing_hayfield_near_booneville.jpg

Mowing hay near Booneville

grain_bins_in_jasper_county.JPG

Grain bins in Jasper County

grain_bins_in_jasper_county_5.JPG

Grain bins in Jasper County

grain_bins_near_adel.jpg

Grain bins near Adel

lackender_1_wind_rower.JPG

Wind rower

runoff_drain_close_up_schmidt.JPG

Runoff drain close up

runoff_drain_schmidt_9.JPG

Runoff drain

tractor.JPG

Tractor & anhydrous ammonia tank

tractor_with_anhydrous_ammonia_tank.jpg

Tractor with round baler

tractor_with_round_baler.JPG

Tractor

ارسال توسط امير هاشمی نژاد
شرکت تراکتورسازى ايران وابسته به سايپا دو تراکتور جديد با تکنولوژى روز به بازار عرضه کرد.
به گزارش ستاد خبرى سايپا، مديرعامل شرکت تراکتورسازى ايران به عنوان عضوى از گروه خودروسازى سايپا در اين مراسم با بيان اين که بيش از 93 درصد سهم بازار تراکتور در داخل کشور به شرکت تراکتورسازى ايران عضو گروه خودروسازى سايپا تعلق دارد، گفت: در صورت استمرار حمايت مسئولان کشور، پرداخت مطالبات توسط دولت، تامين سرمايه در گردش قطعه‌سازان و ايجاد نقدينگى مورد نياز کشاورزان از طريق سيستم بانکی، شرکت تراکتورسازى ايران با افزايش کميت توليد و ايجاد تنوع محصول مى‌تواند بيش از اين در تهيه و تامين ماشين‌آلات کشاورزى کشور سهيم باشد.
محمدرضا زمانلو ى تاکيد کرد: اين شرکت در پنج ماهه اول امسال 34 ميليون دلار صادرات محصول داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه برابر شده است.
زمانلو افزود: با توجه به اين که کشور ترکيه به عنوان يکى از اصلى‌ترين بازارهاى تراکتورهاى جديد توليدى شرکت محسوب مى‌شود با توليد انبوه تراکتورهاى رونمايى شده ميزان صادرات اين شرکت نيز افزايش چشمگيرى خواهد داشت.
وى با اشاره به اين که تراکتور 240ITM دو ديفرانسيل با بيش از 30 درصد افزايش قدرت کشش به بازار عرضه مى‌شود افزود: در اين تراکتور از سيستم ترمز ديسکى عوطه‌ور در روغن و حذف آزبست، طرح اکسل عقب مجهز به سيستم کاهنده خورشيدی، کاهش شعاع چرخش فرمان، سيستم فرمان هيدرواستاتيکی، امکان نصب گيربکس سنکرون و ايجاد قابليت لازم جهت نصب لودر به منظور تامين نياز بازار داخلى به تراکتورهاى سبک به ابعاد کوچک و کشش بالا جهت کار در مزارع با مساحت پايين، مکان‌هاى سربسته با ابعاد کوچک و باغات کشاورزى استفاده شده است.
به گفته وی، کاهش مصرف سوخت، استفاده از سيستم PTO دو سرعتی، استفاده از سه نقطه تلسکوپی، سيستم ضد بوکسوات و گيربکش سنگرون 16 سرعته نيز از مزاياى تراکتور 800ITM بوده و اين تراکتور از گواهينامه بين‌المللى STAGEII در آلايندگى برخودار است.


ارسال توسط امير هاشمی نژاد

تراکتور فوق نسبت به نوع تک دیفرانسیل خود از با وجود موتور یکسان به واسطه داشت 2 دیفرانسیل بسیار بهتر عمل کرده و به راحتی از دیسک های سنگین استفاده میکند ،حال آنکه در نوع تک نمیتوانند دیسک سنگین را به عنوان دنباله بند استفاده کنند و از دیسک نیمه سنگین استفاده میکنند .

اطلاعات بیشتر در این مورد را میتوانید از یایت شرکت تراکتورسازی ایران به دست آورید.

جفت دیفرانسیل و مشکلات آن !

با اینکه هنور تراکتور فوق به دستم نرسیده اما به واسطه تحقیقات بسیار تقریبا از مشکلات و معایب آن هم با خبر شدم .گرچه هنگامی که مدتی از آن استفاده کردم میتوانم در مورد آن بسیار بهتر اظهار نظر کنم .انشالله

 

برخی مشکلات در هر نوع تراکتور قابل رفع هستند و برخی خیر .

مشکلاتی از قبیل کم بودن قدرت ، ضعف در طراحی و .... قابل رفع نیست اما نداشتن کابین و تجهیزات جانبی به مرور قابل حل است .

یکی دیگر از مشکلات غیر قابل حل این است که از تراکتور نتوان در کشت ردیفی استفاده کرد.

همان طور که در شکل نشان داده شده چرخ های جلوی تراکتور نیز بزرگ است و با چنین چرخ هایی نمیتوان میان ردیف های چغندر قند (به عنوان یک کشت ردیفی که نیاز دارد بعد از کاشت تراکتور به کرات وارد آن شود و باید از میان ردیفها عبور کند) رفت.

(در زیر عکسهایی از دو مدل وجود دارد که میتوانید تفاوت اندازه چرخ ها را در آنها ببینید که البته عکس دوم تراکتور ۲۸۵ تک دیفرانسیل است که با ۳۹۹ تک دیفرانسیل از نظر سایز چرخ جلو فرقی ندارد.)

تراکتور 399 جفت دیفرانسیلادامه مطلب...
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : چهارشنبه ۲۷ شهریور۱۳۸۷

اینم چند تا عکس از ماشین های مخصوص فضای سبز که در کشور ما هم به وفور ازشون استفاده می شه!!!!!

Lawn Mower


Ride on lawn mower  ( ST-LM415 )
اینم ماشین چمن زن مخصوص استادیوم های ورزشی
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : چهارشنبه ۲۷ شهریور۱۳۸۷

Excell Bay of Plenty’s Open Space Management team is looking forward to being able to trim the region’s roadside grass verges in half the time with a new state of the art mowing unit.

The New Holland TS135A dual mower is considered to be the first of its kind in New Zealand, and the largest of four mowing units used for Excell’s Bay Road contract with Transit New Zealand and the Western Bay of Plenty District Council.

It has a reach mower on an extendable arm at the rear and a regular mower at the front. The new machine is calculated to mow the equivalent of 30,000 kilometres of roadside over the coming five years.

As well as being capable of doing the work of two standard mowing units the New Holland helps with traffic management and reduces road congestion but its wide cutting surface means there are many situations were it will replace the need for two mowers. Its wider cutting width is 2.4m, versus a standard 1.6m – 1.8m single cut.

Excell Bay of Plenty’s OSM Manager Malcolm Smith says, “We are delighted to have this state-of-the-art New Holland in our fleet.” The purchase of the new mower followed the successful trial of two dual mower units just over two years ago.

TRG New Holland Mower 2

The driver of the New Holland works efficiently and comfortably from the spacious iso-mounted flat deck which provides an excellent view of the work around him. Controls are placed in natural positions which are easy to reach.

The deluxe seat with mechanical suspension swivels and adjusts to fit the driver perfectly, while the steering wheel tilts and telescopes to a position providing maximum comfort and ease of driving.

The turbocharged, six-cylinder engine provides dependable quiet power and is designed to encounter tough conditions day in and day out.

Air-to-air intercoolers improve performance, while a five-blade viscous fan maintains temperature, reduces noise, lowers horsepower consumption and saves fuel.

Excell is New Zealand ’s leading provider of Infrastructure Maintenance Solutions, providing open space management, environmental services, water and drainage, property and roading services to both public and private sector clients. It’s Bay of Plenty regional office is based in Tauranga, and employs eighty people from the local area.

TRG New Holland Mower 1ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : سه شنبه ۲۶ شهریور۱۳۸۷

مقدمه :

مزارع كشاورزی ايران از هنگامی كه مرحله كشاورزی خود معيشتی را پشت سر گذاشت و محصولات كشاورزی را بعنوان كالا برای جمعيت روبه تزايد، توليد نمود نيازمند تكنولوژی و مكانيزاسيون كشاورزی شده است. ايران نيز همانند ساير نقاط دنيا سطوح تكنولوژی ابزاردستی، تكنولوژی ابزار دامی و تكنولوژی مكانيكی را پشت سر نهاده و در حال تكميل است.

مكانيزاسيون كشاورزی ارتباط اساسی و مستقيم با مصرف انرژی دارد و در دنيای امروز بهينه سازی مصرف انرژی از اهميت قابل توجهی برخوردار است.

انتخاب تكنولوژی مناسب برای مزارع كشور كه شرايط بسيار متنوع اقليمی و نظام بهره برداری خاص خود را دارند از حساسيت ويژه  ه‏ای برخوردار است چراكه مكانيزاسيون يكی از سرمايه گذاري‏های مهم بخش كشاورزی می ‎باشد.

در اين مجموعه، بصورت خلاصه پيشينه مكانيزاسيون كشاورزی كشور و چند نمونه عمده از شاخص های توسعه مكانيزاسيون ارائه می گردد.ادامه مطلب...
ارسال توسط امير هاشمی نژاد

 بسته جمع کن Bale accumulator

هلیس-مته  Auger 

غوزه پنبه  Boll

کمباین   Combine

ذرت کن  Corn snapper

ساقه کوب  Conditioner

|ساقه ساز-کاندیشنر - له کن Conditioner

مکعب ساز-قرص ساز Cuber-wafring machine

شانه برش Cutter bar-cutterbar

ماشین پنبه پاک کنی Cotton gin

فنر شناور Float spring

دماغه)در کمباین) Head

محافظ-انگشتی(در دروگر های شانه ای)  Guard-finger

دروگر-ساقه کوب Mower conditioner

دروگر-علف چین-علف بر Mower

چرخ فلک Reel

کمباین دوار Rotary combine

غلتک Roll

نوار ساز Windrower

یوغ Yoke

ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : دوشنبه ۲۵ شهریور۱۳۸۷

جمع آوری از کتب دیکشنری کشاورزی-ماشین های کشاورزی -(توسط کشاورز تنها-محمد آروین)

دروگر بشقابی با بازوی جمع شوند ه retractable disk mower

 

دروگر تراکتور دوچرخ front cutter bar for walking tractor

 

دروگر چکشی flail mower

 

دروگر دوار rotary mower

 

دروگر دو اره ای double knife cutter bar

 

دروگر دو تیغه ای double knife mower

 

دروگر ردیف کن harvester windrower
ادامه مطلب...
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : یکشنبه ۲۴ شهریور۱۳۸۷
سيستم هاي مورد نياز يك تراكتور خودكار كوچك چكيده اين مقاله تعدادي از سيستم هاي مورد نياز يك تراكتور كوچك اتوماتيك را پيشنهاد مي كند كه شامل صفات فيزيكي در كنار خصائص حر كتي در زمينه فعاليت ها و شرايط مشخص مي باشد .تراكتور بايد از نظر فيزيكي كوچك ، سبك وزن ، قابل اطمينان و داراي وسايل ارتباطي سريع كه به آساني مديريت مي شوند باشد .5 موضوع داخلي و 13 موضوع خارجي براي راه اندازي حركت ها ي مختلف، شناسايي شدند كه مي توان در راه اندازي رفتار هاي مختلف از آن ها استفاده كرد . 4 روش عملياتي براي تراكتور مشخص شد كه شناسايي يا اكتشاف محل كار ( زمين زراعي ) و وجين كردن علف هرزبه عنوان دو وظيفه عمده براي خودكار شدن شناخته و تعريف شدند . واژه هاي كليدي : تراكتور خودكار ،ربات هاي كشاورز، رفتار،سيستم هاي مورد نياز مقدمه پيشرفت ها در اطلاعات و تكنولوژي IT تغييرات معني داري در اغلب نظام هاي كلي ،از جمله كشاورزي ايجاد كرده است .اغلب، نتايج فرآيند هاي برنامه هاي كامپيوتري نياز به ورودي هاي زيادي دارند به همين دليل وجود نرم افزار هاي خود تعريف گر، كه برنامه هايي از نظر تكنيكي پيشرفته اند،لازم مي باشد تا خودرو بتواند خودش را با نياز هاي مخصوص استفاده كننده تطبيق دهد

http://www.nasa.gov/centers/langley/images/content/145970main_rn_novariant250.jpgادامه مطلب...
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : یکشنبه ۲۴ شهریور۱۳۸۷
تحقیق ونگارش: ارژنگ حاتمی

هفت تفاوت یک ورودی جدید با یک سال بالا بالایی!
 
1- یک ورودی جدید هر روز با کفش های واکس زده، صورت صفا داده شده (آقایون رو می گم!)، موهای جل و کتیرا زده شده به دانشگاه حضور به عمل می رساند! و برخلاف اونها هر چه سن بالاتر میره و آدم سال بالایی تر میشه با ظاهری ساده تر در جمع ( وشاید هم فرد!) حضور به هم میرسونه!
 

2- 90 درصد افرادی که با کیف سامسونت به دانشگاه می آیند ورودی جدید هستند.( اون ده درصد دیگه هم به نوعی ورودی جدید محسوب می شن البته به مقطع فوق لیسانس!) ... بر خلاف اونها سال بالا بالایی ها فوقش یه برگه کاغذ در دست دارند. (که همون هم یک برگه تبلیغاتیه که یکی بهشون داده و واسه اینکه دستشون خالی نباشه و ایضا نشون بدن که تو این چند سال که دانشگاه بودن چقدر فرهنگشون بالا رفته که ننداختنش روی زمین.)

 

3- یک ورودی جدید همواره حداقل 4 رنگ خوددکار در کیفش پیدا می شه، اما ... لطفا از من نخواهید که بگم تو کیف برخی سال بالایی ها چی پیدا میشه! مخصوصا [ ...] های سال بالایی!

 

4- اگه دید فردی که از کنارتون رد شد بوی عطر و ادکلن میده (آخرش ما نفهمیدیم که فرق این عطر و ادکلن چیه؟!) مطمئن باشید ورودی جدیده ... و اگه بوهای دیگه ای همچون بوی [...] میده به احتمال فراوان از ورودی های قدیم است. ( ای بابا! شما ها چقدر ذهنتون منحرفه! منظورم از [...] سیگار بود نه چیزای دیگه!)

 

5- اصولا یه ورودی جدید از کلاس درس به ندرت خارج میشه و دوست داره تمام یک وساعت و نیم رو در محضر استاد باشه و از صحبت هاش به فیض برسه و تنها در صورت بوجود آمدن مشکل( که دیگه اونو نمیشه کاری کرد!) مجبور میشه از کلاس بیرون بره،و البته برای اینکارش از استاد اجازه هم میگیره! و پس از اتمام مشکل پیش آمده سریعا به کلاس برمیگرده، در نقطه ی مقابل یه سال بالایی انگار که یه جورایی مشکل داشته باشه (منظورم صندلیشه!) حتما باید در طول کلاس سه چهار دفعه بره بیرون! لازم به توضیح است که هر دفعه بیرون رفتنش هم بین 25 تا سی دقیقه طول می کشه!

 

6- اگه احساس کردید فردی که داره باهاتون صحبت می کنه داره هموجور زور می زنه تا فارسی رو سلیس و روان صحبت کنه و هی می خواد تهرونی بشکونه و البته بین حرفاش هم هی سوتی میده و لهجه اصلی اش نمایان میشه، طرف یک ورودی جدیده و اما اگه دیدین یک نفر خیلی راحت داره با لهجه مشهدی غلیظ صحبت می کنه نود و نه درصد احتمال بدین اون یک سال بالایی باشه.

 

7- اگه آخر ترم وارد اتاق استادی شدید و مشاهده کردید که یه نفر واسه 25 صدم نمره اشک تو چشاش جمع شده و به استاد میگه اکه بهش نمره نده معدلش الف نمیشه، خوب واضحه که اون ورودی همون ساله ... و اگه دید یه نفر پاچه های استاد رو داره می خوره که نمره ی یک و نیمش رو نه ونیم کنه تا مشروط نشه خوب اینم معلومه که از اون سال بالایی هاست!

 

تذکر پایانی: لازم به توضیح نیست ولی برای پربیننده شدن وبلاگمون می گم که این راهکارها نتایج حضور 4 ساله یک دانشجو در محیط دانشگاهی بوده و فاقد هر گونه پشتوانه تحقیقاتی و علمی می باشد و قابلیت ترجمه شدن را هم ندارد!ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : یکشنبه ۲۴ شهریور۱۳۸۷
شمارش معكوس براي پايان يافتن تابستان آغاز شده است و از وزش باد در لابه لاي شاخ و برگ درختان مي توان صداي پاي پائيز را شنيد.
مهرماه آغازي است بر تلاش و كوشش دوباره آنهايي كه به دنبال تحصيل علم و به عبارتي «ادامه تحصيل» در پايه، مقطع و سطحي بالاتر هستند.
با آغاز مهرماه، دانش آموزاني كه هفت خوان كنكور را پشت سر گذاشته و برگه قبولي را در دست دارند (و ديگر نمي توان آنها را دانش آموز خطاب كرد)، با اشتياق و انگيزه اي بيشتر قدم به محل تحصيل خود مي گذارند. اينها كساني هستند كه تا ماه هاي ابتدايي سال، به عنوان «دانشجويان ورودي جديد» مورد خطاب واقع مي شوند.
دانشجويان ورودي جديد در مقايسه با ترم بالايي ها قطعاً نگاهي متفاوت به دانشگاه و محيط دانشجويي دارند؛ نگاهي كه طبيعتاً تا معناي واقعي و حقيقي فاصله زيادي دارد و آنچه در اين بين مهم است، اين كه نحوه تعامل مديران دانشگاه و دانشجويان ترم هاي بالاتر با ورودي هاي جديد، تاثير زيادي در شكل گيري نوع نگاه آنها به محيط دانشگاهي دارد و مي تواند در علاقه مندي و يا بي انگيزگي آنها به تحصيل در مقطع كارشناسي تاثير بسزايي داشته باشد و قطعاً اين تاثير را در ميزان اعتماد به نفس آنها نيز نمي توان ناديده گرفت

ادامه مطلب...
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
تفاوت را احساس کنید

دانشگاه  Abilene در آمریکا به دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه یک گوشی آیفون هدیه می دهد.

دانشجویان می توانند با کمک این تلفن همراه تکالیف دانشگاهی ، نتایج تحقیقات ، امتحانات برگزار شده و آدرس دفتر اساتید را از طریق پیام کوتاه از اساتید دریافت کنند.
همچنین چک کردن حساب بانکی و هزینه های پرداختی به دانشگاه نیز از طریق این تلفن همراه برای دانشجویان امکان پذیر خواهد شد.
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : یکشنبه ۲۴ شهریور۱۳۸۷

داستان ما داستان يك دانشجو است كه توانست در 5 ترم فارغ شود، اميدواريم داستان هيچ كدام از شما به مانند اين داستان نباشد؛

ترم اول: خوشحالي- شادي- قبول شدم- «تبريك»- كيف سامسونت- كلاس گذاشتن- خودبزرگ بيني- اعتماد به نفس كاذب- بحث سياسي، فرهنگي- آدم حسابي- فرهيختگان جامعه- نخبگان مملكت- آينده سازان كشور- روزنامه- جزوه- كتاب- درس- نت برداري- حضور، غياب- صندلي رديف اول- سرچ تحقيق در سايت گوگل- اميد به آينده- تلفن به مامان:"مامان! دانشگاه خيلي خوبه!"

ترم دوم: سلام- خوبي؟- دختر،پسر- اكبري- صالحي- احمدي- اين خوبه- اون بهتره- انتخاب اصلح- فردا قشنگه- حضور،غياب- آيينه- آب شونه- عطر- ادكلن- آينه- گرفتن جزوه- صندلي رديف وسط- بازم سلام- چت- اوه آخر ترمه!- شب امتحان- معدل 12- تلفن به مامان:"مامان! دانشگاه بد نيست!"

ترم سوم: تريپ پروانه اي- ندا- كافي شاپ- قرار- نيومد-قرار- ايندفعه اومد- ضدحال- رفت(به همين راحتي!)- غصه- دلتنگي- افسردگي- دوست بد- سيگار- كلاس دودره- واسه من هم حاضر بزن- شب امتحان- جزوه ندارم- تقلب- ده- مشروط- تلفن به مامان:" ميگذره!"

ترم چهارم: مخ زدن- نگين- افسانه- آرزو- الميرا- رديفه!- خونه[ ]- سيگار- دود- بنگ- حوصله ندارم- بي خيالي- غيبت- غيبت- غيبت- صحبت با استاد- تقلب- ده- اتاق استاد- مشروط- مامان زنگ مي زنه:"پسرم خوبي؟!"

ترم پنجم: خواب- بيداري- خونه- سيگار- بي حوصلگي- زغال خوب- شيشه- تبديل شدن به يك رفيق ناباب براي بقيه- خواب- بيداري- خونه- شيشه- بي حوصلگي- ذغال خوب- خواب ... خواب ... خواب ... خواب ... – نه انگار بيدار بشو نيست، مرده!!- از مرده شور خونه تلفن به مامان:"بياين،بچه تون رو ببرين!"

و اينگونه بود كه اين دانشجو در پنج ترم توانست فارغ شود ... البته از زندگي!!

منبع : http://www.pa2gh.net/index.html
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : شنبه ۲۳ شهریور۱۳۸۷
اینم چند تا فایل اموزشی دیگه . همه ی فایل ها مصور هستند.


Plan 1 - Vintage Farm Tractor Plans

Plan2 - Build a Tractor From a Model T
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : شنبه ۲۳ شهریور۱۳۸۷
این یه مقاله اموزشی در مورد این که چه طور میشه از قطعات خودرو که در قبرستان ماشین ها به وفور پیدا می شه یک تراکتور کوچک ساخت.(البته انگلیسیه)


How to Build a Midget Tractor
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : جمعه ۲۲ شهریور۱۳۸۷

تعریف سم پاش

برای سم پاشی جو ، گندم ، سویا و غیره استفاده می شود .

انواع

سم پاش کمپرسی (هیدرولیک)

سم پاش کششی (چرخدار)

سم پاش فرغونی

سم پاش کمپرسی (هیدرولیک)
/upload/images/usa/products/pasture trailer/pasture sprayer 04_446x297.jpg

ادامه مطلب...
ارسال توسط امير هاشمی نژاد
 
تاريخ : جمعه ۲۲ شهریور۱۳۸۷

يك بيلر علوفۀ خشك يا كاه را جمع آوري و به صورت بسته هايي كه از نظر اندازه و وزن يكنواخت هستند فشرده و سپس دور آنها را با سيم يا نخ مي بندد. بسته هاي آماده شده از قسمت عقب ماشين به زمين رها مي شود. علوفه بسته بندي شده براي انواع مختلف روشهاي انبار كردن مناسب است و مهمترين نوع علوفه خشك در بازار تجارتي محسوب مي شود. از بسته بندها علاوه بر استفاده در تهيه علوفۀ خشك اغلب براي بسته بندي بقاياي گياهي، بخصوص كاه و كلش غلات ريز استفاده مي شود. بيلرها اساساً بر دو نوع هستند يكي از آنها بسته هاي كوچك مكعبي شكل با وزن كمتر از 25 كيلوگرم درست مي كند. ديگري بسته هاي بزرگ مكعبي يا استوانه اي شكل درست مي كنند كه وزنشان به 750 كيلوگرم مي رسد.

ادامه مطلب...
ارسال توسط امير هاشمی نژاد

شارژ ایرانسل

فروشگاه اينترنتي ايران آرنا

تفریح و سرگرمی

دانلود